Spoločnosť Kaufland vlani spustila pilotný ročník projektu Čerstvé hlavičky, ktorý medzi školákmi podporuje pozitívny vzťah k ovociu a zelenine. Okrem toho, že projekt na školy prináša nádielky čerstvého ovocia a zeleniny, má za cieľ aj pomáhať s edukáciou. Tak schválne, ako obstojíte vo vedomostiach o čerstvých plodoch vy?

 

1.    Aký strom takto kvitne predtým, než prinesie sladké ovocné plody?

 

 

a) slivka
b) hruška
c) čerešňa


 

2.    Ako sa nazýva zelenina na obrázku?
 

 

a) zeler

b) petržlen

c) špargľa

 

 

3.   Čo je na obrázku?

 

 

a) brusnice

b) černice

c) borievky

 

 

4.   Čo rastie na tomto poli?

 

 

a) kaleráb

b) zemiaky

c) čínska kapusta

 

 

5.   Aký plod to dozrieva?

 

 

a) egreš

b) kivi

c) oliva

 

 

6.   Kde dozrieva plod zelenej papriky?

 

 

a) na strome

b) na kríkoch

c) pod zemou

 

 

7.   Aká sladká pochúťka je na obrázku?

 

 

a) paradajka

b) marhuľa

c) hurmikaki

 

 

 

 

 

 

Ako ste obstáli v našom teste? Vedeli ste všetky správne odpovede alebo by sa vám zišlo trochu si oprášiť vedomosti? Povedomie o ovocí a zelenine a ich konzumovanie nie je dôležité len pre vás, ale najmä pre vašich školákov. Obchodný reťazec Kaufland chce deťom pomôcť osvojiť si zdravé stravovacie návyky a povzbudiť ich k pravidelnej konzumácii dostatku čerstvého ovocia a zeleniny. Preto už po druhý rok spúšťa pre žiakov základných škôl projekt Čerstvé hlavičky. 

 

Reťazec Kaufland hľadá jednu partnerskú základnú školu pre každú z jeho vybraných 67 predajní po celom Slovensku. Škola, ktorá sa v rámci Čerstvých hlavičiek stane partnerskou školou Kauflandu, získa pre svojich žiakov pravidelnú nádielku čerstvého ovocia a zeleniny – a to vždy raz do týždňa počas celého školského roka 2020/2021.

 

O tom, ktoré zo 189 prihlásených škôl sa stanú partnerskými školami, rozhodne široká verejnosť hlasovaním v období od 24. júna do 29. júla 2020 prostredníctvom pokladničných blokov. Každý pokladničný blok vystavený v období od 24. júna do 29. júla 2020 predstavuje jeden hlas.

 

Rozhodnite o víťazných školách aj vy. Všetko o projekte Čerstvé hlavičky nájdete na webstránke www.cerstvehlavicky.sk
 

Správne odpovede: 1.B, 2.A, 3.C, 4.A, 5.B, 6.B, 7.C