Veľa ľudí premýšľa nad tým , kto je ich skutočný priateľ , kto je tá spriaznená duša, ktorej sa môže s každou záležitosťou zveriť . Mám nad tým aj ja premýšľať ?  Nie, nie ... nekladiem to za potrebu, veď kam sa pozriem , tam sú moji priatelia. Vlastne, sú to priatelia? Nie sú to len „obyčajní“ ľudia s maskami na tvárach , ktorí sa snažia ma len využiť a odhodiť ako handru ? Hneď sa mi počet  zmenšil . Ale vôbec nie som nešťastná , pretože ... To tak má byť , nemáme mať desiatky priateľov. Máme mať ich zopár, len tí čo za to stoja. Len tí praví , ktorí nás urobia aj v tej najhoršej chvíli najšťastnejšími na svete  . Sú to tí , na ktorých sa môžeme spoľahnúť, že náš nikdy neopustia v núdzi . Sú tu , s nami . Napriek všetkým hádkam , nezhodám a rôznym pokušeniam ako sa  na  každú jednu vec vykašlať, odísť dakde ďaleko , kde budeme len sami . Ja a samota . Ja a veľa  času premýšľania , čo ďalej . Lenže,  akým dôvodom by som ich tu mala nechať ? Ich, čo sú môj celý život . Ja viem, že na premýšľanie je niekedy lepšie byť sama ale premýšľať s ozajstným priateľom je na nezaplatenie . Dodáva to silu ísť ďalej , nepodľahnúť zlej karme, ktorá nás doháňa a skúša nás zlomiť . 

To sú tie hodnoty života, ktoré si málo kto váži . Potrebujeme veľký dom , najbohatšie auto a iné banality ? Potrebujeme ich viacej ako morálnu cnosť k priateľstvu ? Nie , určite nie .Len toto jediné nás môže naplniť , naplniť naše srdce láskou a spokojnosťou .  To, čoho je na tomto svete najmenej . Hodnota, ktorá sa nedá opísať pár riadkami .  Musíme to zažiť . To pravé priateľstvo .

Ja osobne by som bez priateľov nevydržala ani deň , každú jednu sekundu  premýšľam , čo sa s nimi deje , ako ideme zaplniť voľný čas a vlastne ako si na nich čas nájsť . Pretože , žijeme vo svete , kde sa málokto nezamýšľa nad tým , že potrebujeme dakoho. Potrebujeme niekoho , kto nás dokáže pochopiť , kto prečíta smútok na našej „veselej“ tvári . Pravý priateľ to rozozná a skúša mu pomôcť , poradiť.