Začiatok tohto školského roka bol kvôli pandémii pre mnohých študentov iný ako tie minulé. Avšak bez ohľadu na to, či ten váš školu navštevuje, alebo sa učí doma, len ťažko sa pritom zaobíde bez primeraného technického vybavenia. To uľahčí ako školské povinnosti, tak aj voľnočasové aktivity.

Dnešní školáci si už ani nevedia predstaviť študovať bez notebookov. Okrem toho, že nahradili tradičné pero a papier, sú využiteľné aj pri množstve ďalších činností, ako sú napríklad strihanie filmov, modelovanie rozličných situácií či navrhovanie grafiky.

 

 

Čo si všímať?

Pre štandardné študijné aktivity, akými sú písanie textov, tabuliek, či vyhľadávanie informácií na internete a komunikácia prostredníctvom mailov, rôznych messengerov či pripojenie k sociálnym sieťam, je potrebné, aby notebook spĺňal tieto požiadavky:

  • vhodný výkon a rýchlosť vyžaduje operačnú pamäť aspoň 4 GB
  • pre ukladanie všetkého potrebného - rýchly pevný disk s kapacitou aspoň 256 GB
  • výdrž batérie –  s jej vyššou kapacitou stúpa výdrž, ale aj cena a hmotnosť notebooku
  • uhlopriečka obrazovky 15´´(palcov) - ideálna veľkosť pre študenta, hodí sa nielen na úpravu dokumentov, ale aj na pozeranie videí či filmov vo voľnom čase
  • je užitočné preveriť si, či je v cene aj nainštalovaný operačný systém (Windows), ktorý obsahuje balík „kancelárskeho“ vybavenia (napr. štandardné textové a tabuľkové editory)
  • pri dennom nosení do školy ocení najmä nízku hmotnosť a tenké telo v zatvorenom stave

Ľahký a rýchlonabíjací

Všetky tieto parametre spĺňa tohtoročná novinka z dielne Huawei MateBook D 15 (cena 599 €). Je jedným z najľahších 15-palcových notebookov vo svojej kategórii. Batéria notebooku zvládne prevádzku bez nutnosti pripojenia k zásuvke po dobu šesť hodín, čo dostačuje väčšine školákov aj bez nutnosti nosiť so sebou nabíjačku. No keď už je nevyhnutné “doplniť šťavu”, je tu funkcia rýchleho nabíjania - pomocou pribaleného adaptéra notebook doplní necelých 50 % kapacity už za pol hodiny. Skvelou vychytávkou je senzor odtlačku prsta, zabudovaný v zapínacom tlačidle. Umožňuje jediným stlačením notebook nielen zapnúť, ale aj odomknúť a prihlásiť sa do svojho používateľského konta.

 

 

Zdroj a foto: PR článok