Dodržiavanie správanie je veľmi dôležité hlavne pre nás. Už vás nebaví, že vám rodičia vravia správaj sa tak, aby si sa za seba hambiť nemusela. 
Na ulici: správaj sa slušne.Co pod slušnosťou zapadá: 1. Nerob hluk
                                                                                       2. Nerozhadzuj smeti
                                                                                       3. Nebuť vulgárny
                                                                                       4. Nenič kulturne majetky                                                                           5. Nezpaľuj a nedroguj. Tých vecí je čoraz viac a viac. Ale ľudia si to neuvedomujú a furt ich robia. Niektorý ľudia si ani pod v plivom alkoholu neuvedomujú čo robia. Ničia veci na ktoré dali peniace alebo ktoré im skrášľujú mesto,či dedinu.
  Kultúrne poduiách: Ked ideš do divadla treba sa slušne obliecť  ( chlapci: košela a niake slušne rifle a dievčatá: sukňu alebo šaty a nejaké slušne tričko). V divadle nesmieš: 1.piť a jesť (užívať alkoholické nápoje)  
                                          2. nerozhadovať smeti 
                                          3. nerobiť hluk  
                                          4.Nevykladať si nohy na operadlá stoličiek 
 A veľa daľších vecí. Pred vstupom do divadla si vypneš mobil,aby nerušil ľudí v divadle. Ked chceš opustiť svoje miesto a sedíš v strede: postavíš sa povieš môžem. Nikdy nejdem zadkom k ľudom ale otočím sa k nim čelom a pomaly prejdeš na koniec radu, tak sa aj vrátiš späť. Dakujem za pochopenie a dúfam, že sa správať na ulici a v divadlách naučíte. :)