Môj starý otec je veľmi špecifický človek. Nielen svojimi vlastnosťami ale aj výzorom. Prednedávnom oslávil svoje sedemdesiate narodeniny. Výzorom nepripomína starého dedka, ktorý potrebuje paličku a okuliare, ale skôr mladíka , ktorý má rezkú chôdzu, dobrý zrak a výborné orientačné a riadiace schopnosti. Všetko čo si zaumieni, aj splní. Nevydrží dlho na jednom mieste. Rád nakupuje a to nie len potraviny ale všetko, čo potrebujú jeho dcéry na zlepšenie a opravu svojich príbytkov.

Je veľmi pracovitý. Zaujíma sa o všetky nové stavby naokolo. Celý život pracoval v stavebnej firme. Okrem toho rád pracuje aj v záhradke. Ošetruje stromy, kríky, kvety, no problém mu nerobí ani pokosiť trávnik. Má rád zvieratá v zime pre vtáčiky urobí kŕmidlo ale hlavne sa postará o nášho psa Packu.

Starý otec je aj veľmi skromný. Mal možnosť postaviť si dom ale no napriek býva v útulnom trojizbovom byte, na veľmi rušnej ulici. V byte má starý nábytok, no vždy je tam príjemne a čisto. Má rád nové veci, zmenu, ale v svojom byte je spokojný, preto už nekupuje nový nábytok a neplánuje nič zmeniť.

Je veselej povahy. Pri osobných stretnutiach sa dokáže porozprávať, potešiť, poradiť, čerpá zo svojich životných skúseností a situácií. Svoju múdrosť a rozvahu prejavuje v každodennej činnosti a pri tom si to ani neuvedomuje. Dokáže pri oslavách urobiť náladu, rád si zaspieva ľudové piesne, ešte radšej zatancuje. No keď začne hovoriť svoje vtipné príbehy zo života, celá miestnosť sa ozýva hlasným smiechom viacerých osôb.

Veľmi si ho vážim a obdivujem, za všetko, čo pre nás robí, ako sa nám venuje a čo všetko ma učí. Som rád, že keď niečo potrebujem, nepovie nie, no príde hoci kedy v dennú hodinu.