Dievčatko z krajiny drakov

Táto kniha bola vydaná v roku 2005 a má ešte tri pokračovania. Túto knihu napísali manželia Molitorovci, ktorý pochádzajú z Košíc. Od roku 1996 žijú však v Sydney v Austrálii, kde pracujú ako architekti a píšu knihy pre deti.

Druh: epika

Žáner: fantasy

Forma: próza

Hlavne postavy: Dievčatko, Attanai, Seelia, Nanet

Vedľajšie postavy: Krásny kráľ, Dinita, Hissatam, Bazaltras, , Frérés,

Téma: príchod Dievčatka do krajiny Mezzarthys

Obsah

Na našej planéte existujú dve paralelné svety: Krajina drakov a Krajina Mezzarthys. Niekedy tieto dve krajiny boli jednou krajinou, no Zamikač času ich oddelil. V Krajine Drakov žili voľakedy draky, no teraz je to krajina ľudí. V Krajine Mezzarthys žijú čarovné bytosti: démoni, čarodejnice, hovoriace zvieratá. Čas tu plynie pomalšie, a tak niet divu, že jej obyvatelia žijú niekoľko storočí. Keď najstarší čarodejník otvoril časopriestorové tunely tak jedná žena ušla. Založila si rodinu. Jej vnučke zomrela mama a tak ju si babka zobrala ku sebe.

Povedala jej všetko o čarovnej krajine aj to, že ju bude hľadať zlá čarodejnica. A tak babka poslala Dievčatko do krajiny Mezzarthys ku svojim sestrám- čarodejniciam. Babka ju do tento krajiny odviedla no po čase zomrela. Keď prišla k domu Seelii a Nanet zaklopala. Po chvíli jej otvorili dvere a ukázali jej izbu kde bola aj jej babka ako malá. Bola veľmi unavená a smädná. Seelia jej dala vypiť zázračný elixír. Keď ho vypila tak vedela sa dorozumieť všetkými jazykmi. Seelia a Nanet ju museli zopár dní skrývať aby nikto nevedel kedy prišla a hlavne odkiaľ. Museli ju volať iba Dievčatko. Medzitým ako ju skrývali prišiel ku nim služobník zlej čarodejnice Hissatam a chcel knihu v ktorej sa píše o dieťati z Clairmonteraux. Nanet mu však bránila v tom aby sa dozvedel niečo o tej knihe a tak odišiel. Mysleli si že tým dieťaťom je Dievčatko. Pýtali sa či o tom niečo nevie no povedalo že nie aj keď jej mama sa volala Clair a pochádzala z Monteraux. Dievčatko sa začalo učiť všetko o krajine Mezzarthys, kto tu žije a kde sa čo nachádza. Našla si veľa priateľov hlavne dcéru záhradníka. Seelia a Nanet po čase predstavili Dievčatko tým čo chodili ku nim na návštevu. Dievčatko sa muselo aj trochu maskovať aby sa zlá čarodejnica o ňu nezaujímala. Jej tety Seelia A Nanet veľmi rady varili a tak ich naučilo Dievčatko variť čokoládu. Boli jej zato veľmi vďačné a naučili ju variť mágiou. Za určitý čas sa v neďalekom meste objavil démon a tak sa tety báli o Dievčatko. A preto, zavolali ku sebe Frérés so svojim synom Dereqom, ktorý ju mal ochraňovať pred démonmi. Nanet, Seelia a Frérés démona zabili. O týždeň nato ich povolal Krásny kráľ k sebe aby mu našli prameň vody pri kráľovstve. Krásny kráľ bol bývalý manžel Hissatam no opustila ho a stala sa čarodejnicou. Keď ho našli tak ich pozval na hostinu. Dievčatku porozprával veľa vecí. Dievčatko začalo objavovať spolu s Dereqom veľa vecí a tak objavili v lese malý domček, ktorý patril jej babke. Spolu ho opravili a hrávali sa tam niekedy aj celé dni. Na druhý deň sa Dievčatko prechádzalo po kopci, keď zrazu uvidela modrý kameň v ktorom bol uväznený Merlin. Povedal jej že vie odkiaľ pochádza. Dievčatko chcelo ísť za tetami ale Merlin im nedôveroval. Dni plynuli a medzitým Seelii a Nanet prišla pozvánka na Sedem výročný sabat a tak museli odcestovať. Doma nechali Dievčatko a Dereqa samých. Vymýšľali veľa nových vecí. Po odchode čarodejníc na sabat sa rozhodli prejsť po pláži. Dereq zobral so sebou aj dve zázračné gule že budú čarovať. No ešte ani nestihli urobiť prvé kúzlo a zajali ich piráti a odviedli ich na svoju loď.

Čo sa mi páčilo na knihe?

Páčilo sa mi tam veľa vecí no najviac, že tam boli opisy rôznych miest takže som si ich vedela predstaviť. Mám rada takýto žáner a preto táto kniha sa mi páči.