Oficiálne označenie: belgické kráľovstvo
Hlavné mesto: Brusel
Rozloha: 30510 km2
Počet obyvateľov: 10289088 ľudia
Nezávislosť od: 4. 10. 1830
Mena: euro
Úradný jazyk: francúzština, nemčina, flámsky
Národná vlajka:

Susedné krajiny: Holandsko, Nemecka a Francúzska
Priemyselné odvetvia: chemický indrusrty, strojársky priemysel, hutnícky priemysel, textilný priemysel - výroba čipiek, briliant
Ekonomika: rastú cukrová repa, obilie, zemiakov, zeleniny, chmelařství, pestovanie ovocia, ľan priemysel, chov ošípaných, hydiny cattleand
Najvyššej hory: Botrange - 694 m n. m
Najnižšie: Severné more - 0 m n. m
Najdlhšia rieka: Scheldt - 435 km
Najväčšie mesto: Brusel (970.000 ľudí)
Saeport: Antverpy, Bruggy, Gent, Hasselt, Liege, Mons, Namur, Oostende, Zeebrugge
Náboženstvo: rímskokatolícke 88%, moslimovia 3%, ateista 8%
Sídlo EÚ a NATO

Belgická kráľovstvo je neveľké krajiny neďaleko pobrežia Severného mora.
Je to predovšetkým Brusel a Európska únia pre väčšinu ľudí, ale Belgičan je krajina veľa pestrá.
Brusel, hlavné mesto, je veľkým lákadlom samozrejme pre jeho pamiatok, galérií, živé a život na pobyt kráľovskú rodinu.
Je to krajina s veľkou kultúrou šťastie a bohatstvo histórie. Belgická je kolískou flámskych majstrov, ako van Eyck alebo Hieronymus Bosch.
Zistíme, že nielen Rio žije karnevalom. Existujú rôzne karnevaly vo všetkých kráľovstva v priebehu roka. Často karnevaly, cirkevné procesie a vojenské prehliadky dostali pôvodu od stredoveku ..
Belgická nie je krajinou extrémov. Regióny sú rozmanité s mnohými záujmami, ako sú krasové oblasti s neuveriteľnými magické jaskyne, alebo duny úsek piesku.
Kúpeľ-obsluhy mesta sú ideálnym miestom pre oddych ľudí.
Brusel

Brusel je hlavným mestom Belgicka. To je hlavné turistické Lokalita krajiny a centrom priemyslu. Tu žije asi 980 000 ľudí.
Brusel je sídlom Európskeho parlamentu a Európskej commission.It je plný zeleněji, pamiatky, rušnej obchodnej štvrti a prívetivý restauraces.
Nájdeme mnoho luxusných obchodov, butikov a špeciálne obchody a obchodné budovy.

Registrujte mesta je kosatec, ktorý obzvlášť dobre vegetácie v miestnej pôvodnej Mars oblasti. Iris bola na vrchole hrot žezla potomkov Karla Veľký, oni sa usadili v následnosti meste Bruocsella.

Grote Markt Brusel - je to historické centrum mesta, call Grand Place, taky. Radnicou a Broodhuis sú najdôležitejšie budovy na námestí Grote Markt. Socha svätého Michaela, patróna mesta, je štát na plnej kráse nad radnice.


Atómium - model molekule železa 165 miliárd rozšírené, aby z ocele a hliníka. Skladá sa z 9 prepojených gulí o priemere 18 m a celková vysoká 102 m.