Pôvodne Aztékovia obývali Mexiko ale v 13. Storočí sa vybrali dole na juh. Dôvodom ich putovania bolo to, že zjedli ovocie, ktoré patrilo bohu. Ten ich vyhnal a tak v 14. Storočí prišli do úrodného údolia Mexika. Tam ich však nechceli. Preto náčelník údolia poslal do boja s mocným nepriateľom a dúfal, že všetkých zničí. Lenže Aztékovia sa vrátili. Vládca údolia si myslel, že utiekli ale bojovníci otvorili vaky a ich obsah vysypali. Boli to uši nepriateľských bojovníkov. Legenda hovorí, že ich nove miesto bude tam kde uvidia kaktus na ktorom stojí orol požierajúci hada. Doviesť ich tam mal prorok Tenoch. Ten sa porozprával s vládcom a on im povolil žiť na jednom ostrove. Tenoch sa tam išiel pozrieť a uvidel to znamenie. Dôvod prečo ich tam poslali bol vtom, že na tom ostrove bolo veľa jedovatých hadov, ale Aztékom hady najviac chutili. Toto miesto nazvali Tenochtitlán.

Aztékovia veľmi často obetúvali ľudí. Vraj preto lebo verili jednej legende ktorá hovorí:

Veľmi dávno žili na zemi ľudia ktorí jedli iba kukuricu a tak boli veľmi vysoký. Raz prišla veľká povodeň ktorá všetko zničila a po 4008 rokoch ukončila 1. Dobu života na zemi. Dvaja sa však zachránili a tak obnovili život na zemi. No prešlo 4010 rokov. Vtedy sa skončila 2. Doba života spôsobil to silný vietor ktorý odfúkol slnko. Ľudia sa chytali stromov a tak im narástli mocné ruky a nohy a zmenili sa na opice. Opäť prežili dvaja ľudia a obnovili ľudskú rasu. Keď prešlo 4081 rokov prišla ďalšia pohroma. Bol to obrovský požiar. A opäť niekto prežil a začala sa štvrtá doba. Tú zmietol ničivý krvavý dážď a oheň. Po tejto spúšti na zemi nechcelo nič rásť a ľudia hladovali. Takto sa začala piata doba, čiže tá v ktorej žijeme mi. Ďalšia pohroma má prísť 22. Decembra 2012. Na začiatku piatej doby sa bohovia stretli lebo krvavý dážď zničil aj slnko. Dá sa obnoviť ale tak že sa jeden boh zapáli a to nikto nechcel nakoniec do ohňa skočili dvaja bohovia a tak vzniklo slnko a mesiac. Ľudia nechceli aby slnko zastalo a tak začali bohom obetúvať ľudí. A tak Aztékovia obetovali 50 000 ľudí ročne. Obetovali 20 000 pri každom večierku. Aztékovia mali 5 druhov obety.

1. Obeť položili na obetný kameň. Nožom jej otvorili hruď a vybrali srdce. To ponúkli bohu v kamennej nádobe a telo zjedli.

2. Obeti odsekli hlavu. Takto zvyčajne skončili ženské obete.

3. Obeť priviazali ku skale a do ruky jaj dali drevený kyjak. Proti nej postavili aztéckeho bojovníka ktorého kyjak ma ostré čepele.

4. Obeť priviazali medzi dva stĺpy a srdce vyznačili bielim kruhom. Potom strieľali do obete šípi ale srdcu sa vyhýbali krv ktorá kropila zem mala fungovať ako hnojivo.

5. Obeť hodili do ohňa, trochu ju priškvarili, vytiahli a to celé opakovali niekoľko krát. Nakoniec mu vytrhli srdce

Aztékovia hrali aj loptové hry ako pokatok. Táto hra mala len jedno pravidlo a to že hráči sa nesmeli dotýkať lopty dlaňami a chodidlami všetko ostané bolo povolené. Počet hráčov bolo10 a ešte náhradníci keby niekoho zranili alebo zabili. Porazenému tímu odrezali hlavy a keď víťazný tím sa publiku zapáčil obetovali ich.

Aztékov nakoniec zničili Španieli. Hlavne Herman Cortéz.