Hoci notebook a tablet stále nie sú na zozname povinných školských potrieb, už dávno sú bežným pracovným nástrojom nielen študentov vysokých škôl, ale aj malých prváčikov.

V podstate je len otázkou času, kedy sa z nich stane samozrejmosť  a pribudnú k nim aj ostatné “chytré” zariadenia ako smartfóny či smart hodinky. Tablety ponúkajú viacero možností využitia. Množstvo aplikácií a vzdelávacích platforiem prístupných na internete z nich robia užitočného pomocníka pri učení rôznych predmetov.

Obzvlášť prínosné sú pre mladšie deti: spracovanie učiva do animácií, videí alebo interaktívnych cvičení pomáha lepšie si predstaviť a pochopiť danú problematiku. Zároveň dávajú možnosť učiť sa kreatívnejším a zábavnejším spôsobom, než je mechanické memorovanie poznámok zo zošitov alebo starých učebníc.

Ak sa rozhodujete, či je pre vášho školáka vhodnejší mobil alebo tablet, za zváženie stojí aj praktická stránka veci. Tablety majú v porovnaní so  smartfónom výhodu, a to možnosť pripojiť externé zariadenia. Napríklad vďaka externej klávesnici možno tablet použiť na písanie poznámok.

Displej tabletu Huawei MatePad T8 zaberá 80 % celej prednej strany tabletu. Dieťa tak získa viac priestoru pre čítanie poznámok zo školy či sledovanie náučných videí. S hmotnosťou iba 310 gramov je dostatočne ľahký, aby sa jednoducho ovládal a udržali ho aj detské ruky. Ocenia ho však aj rodičia, a to vďaka nástrojom rodičovskej kontroly - pomocou nich môžete napríklad nastaviť vekový limit pre aplikácie v obchode AppGallery, nastaviť čas, počas ktorého dieťa môže tablet používať či vytvoriť zoznam zakázaných webových stránok.

Vychytávkou, ktorá pri tomto tablete obzvlášť stojí za pozornosť, je vylepšený režim ochrany zraku. Ten chráni oči detí pred modrým svetlom a navyše upozorňuje na nevhodný pozorovací uhol - keď je tablet vo vodorovnej polohe, zobrazí upozornenie na nastavenie uhla, aby sa zabránilo poškodzovaniu zraku. MatePad T8 navyše zaujme mimoriadne priaznivou cenou - kúpite ho už za 99 eur.

Zdroj a foto: PR článok